• Се. Jul 2nd, 2022

«Өзін-өзі танытудың кілті – Бизнес» облыстық бизнес-жобалар байқауы

 

2022 жылғы 20 сәуірде ТжКББ жүйесінің оқушылары мен студенттері арасында ТМД халықтарының шығармашылығы мен мұрасы жылына арналған «Өзін-өзі танытудың кілті – Бизнес» облыстық бизнес-жобалар байқауы өткізілді.

Бұл жоба 14-21 жас аралығындағы жастар қатысатын оқушыларды, студенттерді кәсіпкерлік негіздеріне, экономика мен бизнеске үйретеді. Байқаудың ұйымдастырушылары-ШҚО Кәсіпкерлер Палатасы, ШҚО білім басқармасы, ҚАЕУ Университетінің «Бизнес» кафедрасының ұжымы және Өскемен экономика және қаржы колледжі.

Байқаудың мақсаты-жалпы орта білім беретін мектеп оқушылары мен техникалық және кәсіптік білім беретін студент жастардың кәсіпкерлік бастамаларын ынталандыру.

Конкурсқа қатысу үшін 74 оқушыдан 53 өтінім берілді, оның ішінде — облыстың 8 ауданы мен 3 қаласынан 23 мектеп және 30 техникалық және кәсіптік білім беру жүйесінің оқу орындары.

Облыстық байқау 7 номинация бойынша өтті:

1«Green start up»;

  1. «Әлеуметтік бастамалар»;
  2. «Туризм»;
  3. «Агроэкономика»;
  4. «Креативті бизнес — идея»;
  5. «IT- саласы»;
  6. «Сауда ісі».

Жобаларды бағалау үшін жоғары білікті мамандар тартылды: ШҚО бойынша «Атамекен» ҚР ҰКП іскер әйелдер өңірлік кеңесінің төрағасы, «Шығыс Қазақстанның туристік қауымдастығы» ЗТБ төрағасы, «KAB SYSTEMS» ЖШС директоры, «TerraSport» Фитнес клубының жетекшісі, Өскемендегі өзен серуені «Белова К.О» ЖК жетекшісі, Өскемен қаласы «NIET WOMAN әйелдер бастамалары қауымдастығы» қоғамдық бірлестігі, төрағаның орынбасары, Басқарма мүшесі.

Номинациялар бойынша конкурстың қорытындысын сараптау комиссиясы 2022 жылғы 20 сәуірде шығарды. Байқаудың қатысушылары мен жеңімпаздары, олардың ғылыми жетекшілері қатысқаны үшін сертификаттармен, 1,2,3 дәрежелі дипломдармен, іс-шара демеушілерінің бағалы сыйлықтарымен марапатталды.

ТжКБ жүйесінің оқушылары мен студенттері арасында ТМД халықтарының шығармашылығы мен мұрасы жылына арналған «Өзін-өзі танытудың кілті — Бизнес» облыстық бизнес-жобалар байқауының жеңімпаздары номинациялар бойынша:

 

 «Green Start up» номинациясы

 

Жобаның атауы Қатысушылардың тегі, аты, әкесінің аты Жетекшінің тегі, аты, әкесінің аты Қатысушы ұйымның атауы орындар
1 «Семей Экологиялық Жылу-Коммуникациялық Энергетикасы» 1. Касенова Аружан Жумахановна

2. Жукова Анастасия Юрьевна

Нургалиева Зауреш Хидоллаевна Жақия Шайжүнісов атындағы Электронды колледжі 1
2 Тұрмыстық қалдық заттар – ғасыр мәселесі. 1. Мәдікен Диана Ерланқызы

2.   Жанахмет Мадина Талғатқызы

Нурахметова Кульжанар Коксогоневна «Абай атындағы көпсалалы мектеп – гимназиясы» КММ 2
3 ”Save the earth” (Әлемді қорға жобасы) Исабаева Нурай Нуржановна Галымова Жадыра Мелисхановна «Семей қаласы Ыбырай Алтынсарин атындағы  №37 гимназиясы» КММ 3

                     «Агроэкономика» номинациясы

 

Жобаның атауы Қатысушылардың тегі, аты, әкесінің аты Жетекшінің тегі, аты, әкесінің аты Қатысушы ұйымның атауы орындар
1 Қымыз пісетін күбінің экономикалық тиімділігі Қуаныш Нұрай Қуанышқызы Иманжанов Николай

Тлеуканович,

Сейсембинова

Гульшат

Дәулетхановна

ШҚО Ұлан ауданы бойынша білім бөлімі Балалар шығармашылығы үйі 1
2 «Жыл бойғы жылыжай өнімдері – пайдалы кіріс көзі» Мадыбаева Альбина Маратқызы Камешова Толкын Сансызбаевна «Мақаншы орта мектеп — бақша» КММ 2
3 «Гидропоника» Тұрысбеков Алмас Дауренұлы Калиев Мәди Бахтыбекович Ақтайлақ би атындағы орта мектебі»КММ-сі 3

 

             «IT-сфера» номинациясы

Жобаның атауы Қатысушылардың тегі, аты, әкесінің аты Жетекшінің тегі, аты, әкесінің аты Қатысушы ұйымның атауы орындар
1 «Графикалық дизайн» онлайн және бейне курсын құру 1.Муратбек Ақжан Ерланұлы

2.Бақытбеков Райымбек Ырысбекұлы

Акумбаева

Гульнар

Ислямовна,

Умутбаева Жанар Дуйсенхановна

Өскемен экономика және қаржы колледжі 1
2 DFE (Deck for everyone 1. Калайда Данил Евгеньевич.

2. Сукачёв Денис Александрович

Искаков Артур Николаевич «Семей қаржы-экономикалық колледжі» КМҚК Рымбек Байсейітов » ШҚО ББ 2
3 Study-life 1.Дюсенбеков Темiрлан Тимурулы

2.Атамбеков Жангир Ерланович

 

Искаков Артур Николаевич «Семей қаржы-экономикалық колледжі» КМҚК Рымбек Байсейітов » ШҚО ББ 3

 

  «Креативті бизнес-идея» номинациясы

Жобаның атауы Қатысушылардың тегі, аты, әкесінің аты Жетекшінің тегі, аты, әкесінің аты Қатысушы ұйымның атауы орындар
1 Тұлғаны дамыту орталығы 1. Ларкина Екатерина

Александровна

2. Муратова Сабина

Махамбетқызы

Дюсупова Альмира

Жумажановна

«Герасимовка орта мектебі» КММ 1
2 Polymer Semey Ергалиев Тимур Адлетович. Искаков Артур Николаевич «Семей қаржы-экономикалық колледжі» КМҚК Рымбек Байсейітов » ШҚО ББ 2
3 Ешкі сүтінің емдік қасиеті және ешкі шаруашылығын дамыту Қажыбекқызы Назерке Сабиева Жанат

Касеневна

ШҚО  ББ Риддерқаласы бойынша ББ «Шаңырақ көпсалалы мектеп-гимназия» КММ 2
4 «Turkish deserts» наубайханасы 1.Дулатханқызы Манар

2. Серікхан Арсен Нұржанұлы

Какимова Динара Болатбековна, Разбекова Жулдыз Женисовна «Бизнес және сервис колледжі» коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны. 3
5 Антикафе «GOLDEN STAR» 1.Елемесова Аружан Ерболатқызы, 2.Ақылбекқызы Карина Толеухан Лида,

Таскимбаева Роза Капановна

Қазақстан-Американдық еркін университетінің Жоғарғы колледжі, 3

 

        «Әлеуметтік бастама» номинациясы

Жобаның атауы Қатысушылардың тегі, аты, әкесінің аты Жетекшінің тегі, аты, әкесінің аты Қатысушы ұйымның атауы орындар
1 Мектепке дейінгі балалар және бастауыш сынып оқушыларына арналған ой – өрісін дамытатын ойыншықтар өндіретін шеберхана  ашу Амангелді  Аружан Төлегенқызы Бұқышева Қаламқас Алдабергенқызы № 30    «М Әуезов атындағы орта   мектебі» КММ 1
2 Сайт құру саласында штаттан тыс оқыту Бәкімбаев Асанәлі Асланұлы Какимова Лаура Саматовна Өскемен экономика және қаржы колледжі 1
3 Ветеринарлық клиника «Семей Вет» Батманова Дарья Александровна Казизова Балзия Шахамановна Қазақ тұтынушылар одағының  агробизнес и экономика колледжі» 2
4 Услуги пассажирского такси. Абдразакова Даяна Руслановна Заграничная Ольга Анатольевна Құмаш Нұрғалиев атындағы Жоғары колледж 2
5 «Цементник» — тротуар плиталарын жасау Лухменёва Анастасия Романовна Сулейменова Рысгуль Кабыкеновна КМҚК «Бизнес және сервис колледжі» 3
6 «17 ақын»  демалыс саябағы Ильясов Мейір Рымбекұлы

 

Канапьянов Ерзат Бияхметович Жарма ауданы бойынша білім бөлімінің «Ақтайлақ би атындағы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі 3

 

         «Сауда ісі» номинациясы

 

Жобаның атауы Қатысушылардың тегі, аты, әкесінің аты Жетекшінің тегі, аты, әкесінің аты Қатысушы ұйымның атауы орындар
1 Вакуумды қаптамада көкөніс өндіру цехын ашу Каранова Анастасия Сергеевна Заграничная Ольга Анатольевна, Медведева Елена Александровна Құмаш Нұрғалиев атындағы Жоғары колледж 1
2 «FOR LOVE» зергерлік бұйымдар дүкені Климова Виктория Александровна

 

Клиновицкая

Татьяна

Григорьевна

Өскемен экономика және қаржы колледжі 2
3 Шиномонтаж Құттыбаев Рауан Аянұлы

Түсүпбек Асылбек Серікбекұлы

Жилкайдарова

Гульнур

Бейбитбековна

«Көлік колледжі» Семей қ-сы 3

 

        «Туризм» номинациясы

Жобаның атауы Қатысушылардың тегі, аты, әкесінің аты Жетекшінің тегі, аты, әкесінің аты Қатысушы ұйымның атауы
1 «Үріл ауылында туристік базаның ашылуы» Панамарёв Максим Владимирович Өскемен экономика және қаржы колледжі 1
2 Тарбағатай туристік орталығы

 

Қали Мадияр Даниарұлы

 

Тарбағатай орта мектебі 2
3 «Түйемойнақ аралы» сауықтыру орталығы»

 

1. Асхатқызы Айым, 2. Құрманова Ажар Асқарқызы

 

«М.О.Әуезов атындағы педагогикалық колледжі» КМҚК 3

 

 

                       Сараптау комиссиясы

Конкурстың атауы Сараптаушының тегі, аты, әкесінің аты Жұмыс орыны, лауазымы
«Green start up». Березинская-Абилова Елена Николаевна ШҚО бойынша «Атамекен» ҚР ҰКП өңірлік Іскер әйелдер кеңесінің төрағасы
«Туризм». Уразбаев Аскар Кайратович Шығыс Қазақстан туристік қауымдастығы ЖК «ОСКАР» директоры,  ЗТБ төрағасы
«IT-саласы». Кусаинов Ануар Бейбутович  «KAB SYSTEMS» ЖШС директоры
«Агроэкономика». Касымбаев Алексей Валерьевич  «Мед Алтайский» Ш/Қ басшысы
«Сауда ісі» Иванова Ольга Ивановна «Иванова О. И.»ЖК «TerraSport»Фитнес клубының жетекшісі
«Креативтік бизнес идея». Белова Ксения Олеговна  Өскемен қаласы өзен серуені «Белова К.О» ЖК жетекшісі
«Әлеуметтік бастама». Аллахвердиева Эльвира Адалатовна Өскемен қаласы «NIET WOMAN әйелдер бастамалары қауымдастығы» қоғамдық бірлестігі, төрағаның орынбасары, Басқарма мүшесі.

 

 

Поделиться: